Biography

Kapela zabývající se interpretací coververzí známých i méně známých písní namátkou Joe Cocker, Robert Palmer, Tina Turner, Chicago, The Committments a dalšími. Kapela hraje v pětičlenné základní sestavě nebo rozšířená o dechovou sekci, případně vokalistky.

Kapela hraje pravidelně na několika scénách, například v brněnském klubu METRO, taktéž menší klubové koncerty a různé firemní nebo soukromé akce.

Nahrávky

2001 – CD DIZZY 2001 ( promo – 2 písně)
2005 – DVD“ OPEN NIGHT 2005″
2007 – CD „DIZZY 2007“ (promo – 5 písní )
2011 – CD „DIZZY ACROSS“
2014 – CD/DVD „LIVE IN MD“(CD) + „LIVE IN G“ (DVD)

Kapela , kterou si vysnil zpěvák Milan Nevídal vznikla v listopadu 2001 a premiérový koncert se uskutečnil v prosinci téhož roku v brněnském klubu Livingstone. Od začátku se věnují coververzím písní známých i méně známých , z nichž některé jsou pro jejich fanoušky známé spíše v DIZZY verzích. Páteř repertoáru tvoří písně od Joe Cockera přes Tinu Turner, Roberta Palmera a další.

Kapela zahájila svou činnost v sestavě Jarek Malý (gt), Tomáš Pukl (bass), Petr Hermann (Dr), Milan Nevídal (voc). Původní kytarista Jarek Malý se v roce 2009 odešel věnovat vlastním projektům, ale s kapelou čas od času spolupracoval. Na postu jej vystřídal Radek Šebesta . Na basovém postu vystřídal v roce 2009 původního basistu Toma Pukla, který též odešel za vlastními projekty nejprve Maro Abrahám a po jeho odchodu do Fleretu se na jeho postu usadil a kapelu stabilizoval Honza Křemeček. Klávesy původně obsluhoval Karel Matiáš, krátce i Karel Albrecht a olomoucký Ríša Mlynář až od roku 2005 se v kapele objevil skvělý klávesák a člověk Roman Jež.

Nedílnou součástí některých koncertů DIZZY je i dechová sekce, kde se za dobu činnosti kapely objevili na postu saxofonisty například Honza Vašina, Radim Hanousek, Polda Dvořáček a trumpetisté Jordan Dabov, Josef Buchta, Petr Hnětkovský a Pavel Petrla .

V minulosti se v sestavě DIZZY  vždy objevovaly i vokalistky – Zuzana Růžičková, Milena Strachová, Soňa Dohnalová, Dominika Kazdová, Martina Pospíšilová, Vendula Příhodová a Petra Jonášová. Na jaře 2012 Milan Nevídal kapelu rozpustil a začal účinkovat se svým sólovým projektem volného sdružení DIZZY man and friends a pomalu dávat dohromady novou sestavu DIZZY. Od podzimu 2012 vykrystalizovala současná sestava. Po třech letech se do kapely vrátil kytarista Jarek Malý, basy se ujal Ondra Veškrna a za bicí usedl David Křetínský, který už řadu let alternoval. Součástí širší sestavy je i dechová sekce ve složení Tomáš Hruška – sax a Jirka Dostál – trumpet. S kapelou aktuálně  spolupracují vokalistky Jana Filová a Marta Břeňová.

V roce 2013 kapela účinkovala na festivalu Čarodějáles a v letech 2013, 2014, 2016, 2019 a 2023 na festivalu Bílovická křižovatka. Na konci roku 2014 kapela vydala dvojdisk CD/DVD „LIVE in MD“. Od roku 2015 kapela koncertuje i v zahraničí. Na konci roku 2016 kapela oslavila 15 let na scéně velkým koncertem v brněnském klubu Metro. Při této příležitosti vyšla bilanční publikace rozhovorů a fotografií „DIZZY 15“. V roce 2022 kapela oslavila dvacet let činnosti velkým koncertem s hosty v Brněnském klubu METRO  MUSIC .

S DIZZY se můžete stále potkávat  na festivalech, klubových koncertech případně soukromých a firemních akcích.